مزایای تماس تصویری در پروژه‌های دور‌کاری

مزایای تماس تصویری در پروژه‌های دور‌کاری

در این مقاله به تأثیر مکالمات تصویری و روش‌های بهینه‌ی آن در جهت بهبود کیفی پروژه‌های برون‌سپاری شده، خواهیم پرداخت

مزایای تماس تصویری در یک پروژه به صورت دورکاری

پیشرفت تکنولوژی موجب گشته است تا دسترسی به نیروی کار در تمامی نقاط جهان مهیا گردد، و سبب شده است تا شرکت‌ها از حالت استخدام تمام‌وقت فاصله گرفته، و به نیروهای کار در نقاط مختلف رجوع کنند تا هم هزینه‌های خود را کاهش دهند و هم بازدهی و کارایی خود را بیافزایند. در این مقاله به تأثیر مکالمات تصویری و روش‌های بهینه‌ی آن در جهت بهبود کیفی پروژه‌های برون‌سپاری شده، خواهیم پرداخت.

گسترش تکنولوژی، افزایش خلاقیت و بازدهی

یکی از عواملی که وب‌سایت‌های فریلنسینگ و برون‌سپاری نیز بر اساس آن شکل گرفته‌اند، همین موضوع بوده است که دسترسی به نیروی فنی از طریق تکنولوژی فراهم گشته، و حتی نیازی به حضور فرد یا شرکت مذکور به صورت کامل در یک محل نیست. از دلایلی که تکنولوژی مسبب این اتفاق گشته است، کاهش هزینه و افزایش خلاقیت و بازدهی قابل ذکر هستند که بررسی آن‌ها مقوله‌ای طولانی بوده، و خارج از موضوع مورد بحث این مقاله است. با این حال در صورتی که تمایل به دانستن بیشتر در رابطه با این موضوع دارید، می‌توانید به مقاله‌ی برون‌سپاری مراجعه کنید.

از طرفی، داشتن ارتباطی مؤثر، امری حیاتی در این دوره محسوب می‌شود و استفاده از ابزارهای صحیح به جهت این امر، موضوعیست که اهمیت شایانی را داراست. در صورتی که پروژه‌ای برون‌سپاری شود، کاهش کنترل (مقاله‌ی معایب برون‌سپاری) یکی از مسائل اجتناب ناپذیر است. تماس تصویری، راهکاریست که سبب خواهد شد تا این کاهش کنترل به میزان بسیار قابل توجهی کاهش یابد. به همین جهت به شرکت‌ها و افرادی که فعالیت‌های خود را برون‌سپاری می‌کنند توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد از ابزارهایی مانند اسکایپ یا امثال آن‌ جهت هماهنگی بیشتر استفاده نمایند. بنابر آماری از شرکت getvoip، میزان استفاده‌ی کسب‌وکارها از تماس‌های تصویری از سال ۲۰۱۲، ۶ برابر گشته است که نمایان‌گر رشد استفاده از تکنولوژی در فرآیند کار کردن است.

ارتباط آزاد، راهکاری جهت افزایش کنترل

همانطور که در مقالات متعدد ذکر شده است، ارتباط کارفرما و فریلنسر یا شرکت متخصص در پلتفرم ویش ورک به صورت آزادانه امکان‌پذیر است. دلیل این امر نبود کمیسیون در این پلتفرم محسوب می‌گردد. به همین جهت به کارفرمایان در پلتفرم ویش ورک از جانب ما توصیه می‌شود تا جایی که امکان پذیر است از ملاقات‌های حضوری یا در صورت عدم نزدیکی طرفین، تماس‌های تصویری بهره ببرند. این تعامل‌ها علاوه بر شکل‌گیری رابطه‌ی بهتر میان طرفین و حرکت مسیر پروژه به سمت رابطه‌محوری، سبب خواهد شد تا طرفین تمرکز بیشتری بر پروژه داشته، و به تبع آن احتمال انجام پروژه، در کنار رضایت طرفین قرارداد، با توجه به دستیابی به نیازهای خود، افزایش یابد. تماس‌های هفتگی، سبب می‌شود تا تیم یا فردی که به آن برون‌سپاری صورت گرفته است بر کار خود بیشتر متمرکز شود و از طرفی کارفرما با آسودگی بیشتر، نسبت به حالت فعلی پروژه‌ی خود اطمینان حاصل کند. قطعا تماس‌های متنی امری ضروری در این بین محسوب خواهد شد و اکثریت تماس‌ها را شامل می‌شود که این اهم در ویش ورک تعبیه گشته است، اما تماس‌های تصویری سبب شکل‌گیری اعتماد بالاتر و آسودگی‌خاطر بیشتر خواهد شد که هدف اصلی در یک قرارداد رابطه‌محور محسوب می‌شود.