مدیریت ریسک فرآیند شناسایی، ارزیابی و کنترل تهدیدها برای سرمایه و درآمد یک کسب و کار است. این تهدیدات یا خطرات می تواند ناشی از طیف گسترده‌ای از عوامل از جمله عدم اعتبار مالی، بدهی های قانونی، خطاهای مدیریت استراتژیک، حوادث و بلایای طبیعی باشد. برای شرکت های دیجیتال مارکتینگ و خدمات آنلاین خطراتی در زمینه امنیت فناوری اطلاعات و خطرات مربوط به داده ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. در این کسب و کارها حفظ داده های اختصاصی شرکت، اطلاعات شخصی مشتریان و مالکیت معنوی در اولویت قرار دارد. پس از آن، کنترل تهدید برای سرمایه و درآمد سازمان در اولویت دوم قرار می گیرد. یک برنامه ی مدیریت ریسک شامل فرایند هایی برای شناسایی و کنترل ریسک و پاسخ به هنگام به آن می باشد.

هر کسب و کار و سازمانی در معرض خطر بروز حوادث غیر مترقبه و آسیب رسان که می تواند هزینه های گزافی را به دنبال داشته باشد و یا حتی باعث تعطیل شدن دائمی آن شود قرار دارد. شما با مدیریت ریسک می توانید خطرات و هزینه های اضافی احتمالی را به مراتب کاهش دهید و هر لحظه برای اتفاقات غیر منتظره آماده باشید. مدیریت ریسک قوی باعث می شود که سازمان ها هنگام تصمیمات تجاری خود، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و از طریق مسیری مطمئن تر به اهداف خود برسند. از دیگر مزایای بی شمار مدیریت ریسک می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • ایجاد یک محیط کار امن برای کلیه کارمندان و مشتریان
  • افزایش ثبات عملکرد تجاری
  • ایمن بودن در برابر حوادثی که ممکن است برای شرکت و حتی محیط زیست مضر باشد
  • حفاظت از همه ی افراد و دارایی‌های درگیر در پروژه

استراتژی ها و فرآیندهای مدیریت ریسک

۱. ایجاد زمینه: زمینه ی مدیریت ریسک را ایجاد کنید. برای انجام دادن این قدم باید مسیر آینده ی کسب و کار خود را به درستی ترسیم کنید.

۲. شناسایی خطر یا ریسک: پس از تعیین مسیر و بررسی دقیق آن، نقاط ریسک پذیر کسب و کار خودشان را نشان می دهند. باید آن ها را به خوبی تشخیص دهید.

۳. تحلیل ریسک: پس از شناسایی انواع ریسک، شرکت شانس وقوع آن و همچنین پیامدهای آن را بررسی می کند. هدف از تجزیه و تحلیل ریسک، درک بیشتر هر نمونه‌ی خاص از آن و چگونگی تاثیرش بر پروژه ها و اهداف شرکت است.

۴. ارزیابی نهایی ریسک: در این مرحله شرکت با توجه به اطلاعات به دست آمده از مراحل قبلی می تواند تصمیم بگیرد که آیا این ریسک مهم است یا نه؟ و آیا شرکت حاضر است برای مقابله با آن تصمیم خاصی بگیرد؟

۵. کاهش ریسک: در این مرحله شرکت ها ریسک های موجود در مسیر خود را اولویت بندی کرده و برنامه‌ای برای کاهش آنها با استفاده از کنترل های خاص ریسک تهیه می کنند. این برنامه ها شامل فرآیندهای کاهش ریسک، تاکتیک های پیشگیری از خطر های بزرگتر و برنامه های احتمالی در صورت بروز ریسک می باشد.

۶. نظارت بر ریسک: بخشی از برنامه ی کاهش ریسک، شامل پیگیری روند کاهش خطرات و برنامه های کلی برای نظارت مداوم برای تشخیص خطرات جدید است. روند کلی مدیریت ریسک نیز باید بر همین اساس بررسی و به روز شود.

۷. ارتباط با متخصصان و مشورت با آن ها: مالکین کسب و کارها باید در هر مرحله از فرآیند مدیریت ریسک، با مشاوران و متخصصان در این زمینه مشورت کنند.

 

استانداردهای مدیریت ریسک

این استاندارد ها توسط چندین سازمان، از جمله انستیتوی ملی استاندارد و فناوری (NIST) و سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) تدوین شده است. این استانداردها برای کمک به سازمان ها در شناسایی تهدیدهای خاص، ارزیابی آسیب پذیری های منحصر به فرد برای تعیین میزان خطر آن ها، شناسایی راه های کاهش این خطرات و سپس انجام اقدامات کاهش ریسک طبق استراتژی سازمانی طراحی شده اند.

مثال های ملموس مدیریت ریسک

یک کسب و کار که قصد تغییر مکان و افتتاح دفتر یا فروشگاه در یک محل جدید را دارد، باید از مدیریت ریسک بهره ببرد. آنها می‌توانند با انتخاب مکان هایی که دارای تردد بیشتر و رقابت کمتر از مشاغل مشابه در منطقه هستند میزان ریسک را کاهش دهند.

یا یک پارک تفریحی در فضای باز که تجارتش کاملاً وابسته به وضعیت آب و هواست، به منظور کاهش ریسک وقوع یک ضربه بزرگ مالی در زمان وضعیت بد آب و هوایی باید مدیریت ریسک خوبی داشته باشد. مدیریت پارک باید میزان هزینه ها در فصول مختلف را به حد اعتدال برساند و برای فصول سرد به فکر ذخایر نقدی برای پرداخت هزینه ها باشد.

بیشتر شرکت های دارویی معمولاً هنگام تولید داروی جدید از پذیرش ریسک، که یکی از زیر مجموعه های فرآیند مدیریت ریسک است استفاده می کنند. مثلاً هزینه تحقیق و توسعه برای تولید داروی جدید، از پتانسیل محاسبه شده برای درآمد حاصل از فروش آن فراتر نمی رود.

یکی ازجالب ترین مثال های مربوط به مدیریت ریسک نیز مربوط به انتشار مرحله به مرحله ی نرم افزارها یا اپلیکیشن هاست. در اتاق فکر شرکت های اپلیکیشن های بزرگ و به نام، کارشناسان با بررسی ویژگی های جدیدی که می خواهند به اپلیکیشن اضافه کنند، تصمیم می گیرند که این کار را مرحله به مرحله انجام دهند. و در هر مرحله با بررسی بازخورد ها به مشتریان به طور قابل توجهی ریسک ناکارآمد بودن اپلیکیشن را کاهش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید