نکاتی در برون‌سپاری یک پروژه‌ی تولید محتوا

نکاتی در برون‌سپاری یک پروژه‌ی تولید محتوا

در این مقاله به بررسی استاندارد‌ها و معیار‌های مهم در برون‌سپاری یک پروژه تولید محتوا خواهیم پرداخت

نکاتی که در برون‌سپاری یک پروژه‌ی تولید محتوا باید بدانید

در کسب‌وکارهای متعدد، تولید محتوا نقش کلیدی و سازنده‌ای را در بازاریابی دیجیتال ایفا می‌کند و علاوه بر آن، هسته‌ی اصلی بسیاری از کسب‌وکارها نیز محسوب نمی‌گردد و در بسیاری از مواقع توسط افرادی که به صورت فریلنسینگ مشغول به کار هستند به انجام می‌رسد. زمانی که پروژه‌ای در حوزه‌ی تولید محتوا برون‌سپاری می‌شود، در صورتی که استانداردهای لازم را دارا باشد،‌ می‌تواند خروجی مطلوب و باکیفیتی را مطابق با انتظارات کارفرمایان به ارمغان آورد. در این مقاله به بررسی این استاندارد‌ها و معیار‌ها خواهیم پرداخت.

قید کردن کلمات کلیدی متن

هنگامی که تولید محتوای خود را برون‌سپاری می‌کنید، بهتر است کلمات کلیدی متن مورد نظر خود را در توضیحات یا پیوست پروژه ذکر کنید. انجام این کار سبب خواهد شد تا فریلنسر یا شرکتی که قصد دارد محتوای مورد نظر شما را نگارش کند، با ساختارهای ذهنی شما و آنچه که به دنبال انتقال آن هستید آشنایی بیشتری پیدا کند.

توجه ویژه به هنر نوشتن

محتوا و تولید آن، از جمله فعالیت‌هاییست که کیفیت آن بیش از آن که به اجرا وابسته باشد، منوط به خلاقیت و قلم قوی نویسنده است. به همین دلیل، تعداد افرادی که مدعی انجام تولید محتوای حرفه‌ای هستند، بیشتر از سایر مهارت‌هاست. اما واقعیت این‌ است که تولید محتوا مانند نگارش کتاب است. کتابخانه‌ها پر از کتاب‌های گوناگون هستند، اما کتاب‌های کمی در بین این حجم از کتاب هستند که برای مخاطبان جذاب باشند. از این رو، کارفرما باید هنگام برون‌سپاری به این نکته توجه کند که فرد یا شرکتی که برای انجام پروژه‌ی او پیشنهاد ارسال می‌کند و خواهان انجام کار است، تا چه میزان دارای قلمی قوی و نثری شیوا است. برای نمونه، قدرت استدلال، پختگی کلام و ساختاربندی صحیح جملات معیار‌های مناسبی برای سنجش یک متن هستند. میزان مهارت افراد در این زمینه‌ها را می‌توان از نمونه‌کارهای پیشین نویسنده استنتاج کرد. البته که هرچه تخصص نویسنده بالاتر باشد و محتوای فاخر‌تری تولید کند، قیمت تمام‌شده نیز بالاتر می‌رود. در صورتی که می‌خواهید در رابطه با این سنجش‌ها بیشتر بدانید، می‌توانید به مقاله‌ی شاخص های ارزیابی یک پروژه تولید محتوا مراجعه کنید.

لزوم تناسب دستمزد و زمان انجام

تناسب دستمزد و زمان در برون‌سپاری تولید محتوا امری حیاتی محسوب می‌شود. از این رو، دستمزد، حجم محتوا و زمانی که فریلنسر برای نگارش آن صرف می‌کند باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. برای مثال، تحویل ۱۰ محتوای ۱۰۰۰ کلمه‌ای به بیش از ۴ روز زمان نیاز دارد. نرخ محاسبه دستمزد نیز بنابر کیفیت محتوا می‌تواند از کلمه‌ای ۱۰ تومان تا کلمه‌ای ۱۰۰ تومان متغیر باشد. همانطور که در بخش قبل نیز ذکر شد، این تفاوت دستمزد حاکی از اهمیت خلاقیت و هنر نوشتن فریلنسر است.

رابطه محوری

در نهایت، ذکر این نکته حائز اهمیت است که قراردادی که حین انجام کار بین طرفین عقد می‌گردد باید رابطه‌محور باشد. وب‌سایت ویش ورک که یک درگاه امن برون‌سپاری و انجام پروژه است، با عقد قراردادی رابطه‌محور بین کارفرما و فریلنسر در حین انجام کار، این بستر را فراهم کرده است تا طرفین پروژه با رضایت کامل کار را به پایان برسانند و هریک به خواسته‌های خود برسند.