چگونه در ویش ورک مناقصه برگزار کنیم؟

چگونه در ویش ورک مناقصه برگزار کنیم؟

در این مقاله مرحله به مرحله ثبت پروژه و برگزاری مناقصه در ویش ورک شرح داده می‌شود

چگونه در ویش ورک مناقصه برگزار کنیم؟

در ویش ورک، همواره سعی بر آن بوده است تا فرآیندها به ساده‌ترین صورت طراحی شوند و برای استفاده‌ی کاربران آسان باشند. با این حال، شرح مرحله به مرحله‌ی نحوه‌ی استفاده از امکانات ویش ورک، به کارفرمایان کمک می‌کند تا بیشترین بهره را از خدمات این وب‌سایت برده، و از مزایای دیگر آن آگاه شوند.

مهم‌ترین فرآیند برون‌سپاری پروژه‌ها در ویش ورک، برگزاری مناقصه است. با ثبت صحیح پروژه و مذاکره با فریلنسرها در این وب‌سایت، گام بزرگی را در جهت انتخاب بهترین فریلنسری که در مناقصه‌ی شما شرکت نموده است بردارید و احتمال انجام موفق پروژه‌ی خود را افزایش دهید. همچنین، به خاطر داشته باشید که کارشناسان ویش ورک، در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود و شما می‌توانید در همه حال از مشاوره با ایشان بهره ببرید.

انتخاب حوزه ودسته‌بندی پروژه

اولین مرحله از برگزاری مناقصه در ویش ورک، وارد نمودن اطلاعات مربوط به پروژه است. این فرآیند، با مشخص نمودن حوزه و دسته‌بندی پروژه‌ای که قرار است برون‌سپاری گردد آغاز می‌شود. در برخی از مواقع، تشخیص حوزه و دسته‌بندی پروژه با ابهام همراه است؛ به عنوان مثال، مناقصه‌ی مربوط به طراحی رابط کاربری یک اپلیکیشن، ممکن است به جای برگزاری در حوزه‌ی طراحی، در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل برگزار شود. و یا استراتژی تولید محتوا، نیازمند کارشناسان بازاریابی است، نه کارشناسان تولید محتوا. به همین جهت، توصیه می‌شود که قبل از ورود اطلاعات پروژه‌ی خود، این ابهامات را به صورت کامل رفع نمایید.

انتخاب مهلت انجام و بودجه‌ی پروژه

مهلت انجام و بودجه‌ی پروژه، بازه‌هایی هستند که احتمال می‌دهید پروژه‌ی شما در آن‌ها قرار گیرد. توجه داشته باشید که فریلنسرها می‌توانند خارج از این بازه‌ها نیز برای شما پیشنهاد ارسال نمایند. با این حال این دو مورد، تأثیر بسیاری بر درک فریلنسرها از انتظارات شما دارند. درصورتی که این بازه‌ها، تفاوت زیادی با برآورد واقعی داشته باشند، ممکن است فریلنسرهای حرفه‌ای، تمایلی به انجام پروژه‌ی شما نداشته باشند. به همین جهت، با تخمین دقیق مهلت انجام و بودجه‌ی پروژه، فریلنسرها را از بابت همخوانی وسعت پروژه با محدودیت‌ها آسوده خاطر نمایید.

عنوان پروژه

عنوان پروژه می‌بایست به صورت کلی، اطلاعات مهم پروژه را در دو تا پنج کلمه مشخص نماید. چند نمونه از عنوان‌های مناسب برای یک پروژه در ادامه ذکر شده است: طراحی لوگوتایپ، تولید محتوای وبلاگ، طراحی کاتالوگ A5، تدوین استراتژی لید جنریشن، ایجاد وب‌سایت با نمایش سه بعدی، ترجمه‌ی مقاله با موضوع پزشکی، ساخت بات برای تلگرام، بهبود سئو، اپلیکیشن سفارش‌گیری کافه.

توضیحات پروژه

در قسمت توضیحات پروژه، هر چه بیشتر به جزئیات پرداخته شود، احتمال مطابقت خروجی‌ها با انتظارات شما افزایش می‌یابد. هرچه فریلنسرها بیشتر در جریان مشخصات پروژه‌ی شما قرار گیرند، پیشنهادات واقعی‌تر و دقیق‌تری برای شما ارسال می‌شوند. علاوه بر این، در صورتی که توضیحات پروژه‌ی شما با دقت تدوین شود، فریلنسر‌هایی برای شرکت در مناقصه‌ی شما اقدام خواهند کرد که تخصص آن‌ها ارتباط بیشتری با پروژه‌ی شما دارد.

موارد قابل ذکر در توضیحات پروژه‌ی شما به صورت زیر است:

  • نمونه‌های مشابه پروژه
  • دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای انجام پروژه
  • معرفی برند و هویت کسب‌وکار
  • خروجی‌های مورد انتظار
  • کیفیت مد نظر
  • محدودیت‌های موجود
  • منابع قابل ارائه

استفاده از امکان آپلود فایل توضیحات، کمک شایانی به معرفی و فهم پروژه‌ی شما به فریلنسرها می‌نماید. در این قسمت، شما می‌توانید مواردی از قبیل نمونه‌های پروژه‌ی خود، موارد قابل استفاده توسط فریلنسر، توضیحات تکمیلی پروژه و غیره، را بارگزاری نمایید.

مذاکره با فریلنسرها و انتخاب پیشنهاد برنده

پس از برگزاری مناقصه، مذاکره با فریلنسرهای ارسال کننده‌ی پیشنهاد پیش روی شما خواهد بود. در این قسمت، بهتر است از توانایی‌ها و درک فریلنسر از انتظارات شما و مهم‌تر از این‌ها، از توجیه بودن فریلنسر از وسعت پروژه اطمینان حاصل نمایید. در این بخش از فرآیند مناقصه، توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که هر چه شما بیشتر با فریلنسرها در ارتباط باشید، کار شما در فرآیند انجام پروژه آسان‌تر خواهد بود.