چگونه کار می‌کند؟

چگونه کار می‌کند؟

نحوه‌ی کار ویش ورک، درگاه امن برون‌سپاری و انجام پروژه

نیازسنجی

در اولین مرحله از فرایند ثبت پروژه، شما می‌بایست نیازمندی‌های پروژه‌ی خود را بشناسید. هرچه شناخت شما از نیازمندی‌ها، خروجی‌ها و مهارت‌های مربوط به انجام پروژه بیشتر باشد، شانس شما برای یافتن متخصصی مرتبط با پروژه‌ی شما افزایش می‌یابد. توجه فرمایید که تسلط کامل بر پروژه‌ای که قصد برون‌سپاری آن را دارید الزامی نیست. از مشاوره با افراد متخصص و کارشناسان ویش ورک در رابطه با این قسمت از برون‌سپاری دریغ ننمایید. زیرا با اتمام موفق پروژه‌ی شما ارتباط مستقیم دارد. در هر حوزه‌ی تخصصی، معیارهای منحصر به فردی برای تعریف پروژه وجود دارد که باید رعایت شوند. همچنین، یافتن نمونه‌های مشابه پروژه‌ی شما، کمک شایانی به تشخیص نیازهای احتمالی شما دارد.

ثبت پروژه

انجام این مرحله، رابطه‌ی تنگاتنگی با نیاز‌سنجی شما داشته، و هر چه مرحله‌ی قبل را با دقت بیشتری تدوین نمایید، ثبت پروژه‌ی شما با کیفیت بیشتری انجام می‌گیرد. در این مرحله، شما می‌توانید مشخص کنید که آیا تمایل به دریافت وجه ضمانت انجام دارید یا خیر. پس از ثبت، پروژه‌ی شما بین هزاران فریلنسر به مناقصه گذاشته می‌شود. درصورتی که شما اقدام به ثبت ویژه‌ی پروژه نمایید، از مزایای بسیاری از قبیل ارسال پیامک اطلاع رسانی به فریلنسر‌های برتر و نمایش بالاتر در جست‌وجوی مناقصات بهره‌مند خواهید شد. قابلیت بارگذاری فایل در این بخش به شما کمک می‌کند که در تفهیم الزامات و انتظارات خود به فریلنسرها موفق‌تر باشید و پیشنهادات مرتبط‌تری را دریافت نمایید.

دریافت پیشنهادات

پس از ثبت پروژه‌ی خود در ویش ورک، افراد متخصص، برای انجام پروژه‌ی شما، برایتان پیشنهاد ارسال می‌کنند. توجه کنید که ارتباطات خارج از پلتفرم ویش ورک معنایی ندارد، زیرا به طور کلی ارتباطات (که اصلی‌ترین محدودیت در برون‌سپاری به حساب می‌آید) در این پلتفرم آزاد بوده و هیچگونه نظارتی بر تماس طرفین خارج از وب‌سایت وجود ندارد. اصلی‌ترین دلیل این موضوع نبود کمیسیون در ویش ورک است. به همین دلیل، انجام پروژه در این پلتفرم، صرفاً باعث می‌شود که هم فریلنسر و هم کارفرما، بدون پرداخت درصدی از دستمزد از مزایای این وب‌سایت بهره‌مند شوند و انجام پروژه و پرداخت دستمزد به صورت امن اتفاق بیافتد. به همین جهت توصیه می‌شود که تبادل‌های مالی و خروجی‌های پروژه در داخل پلتفرم تبادل شوند؛ زیرا علاوه‌بر مزایای گفته شده، فرآیند داوری بر اساس شواهد موجود در ویش ورک به انجام می‌رسد.

مرحله‌بندی و پرداخت

در آخرین مرحله، با توجه به مرحله‌بندی پروژه شما که توسط فریلنسر انجام شده است، دستمزد هر مرحله، قبل از شروع کار، در حساب ویش ورک بلاک می‌شود و پس از تحویل خروجی‌های هر مرحله توسط فریلنسر و تایید از جانب شما، دستمزد آن مرحله، به حساب فریلنسر واریز می‌شود و همزمان مرحله‌ی بعدی انجام کار آغاز می‌گردد. مرحله‌بندی در ویش ورک به فرآیند انجام پروژه این کمک را می‌کند که هم کارفرما کنترل و نظارت بیشتری داشته باشد و هم فریلنسر به ازای انجام هر مرحله دستمزد خود را دریافت کند و انگیزه‌ی بیشتری برای انجام هر مرحله داشته باشد. وجه ضمانت انجام کار نیز قبل از شروع هر مرحله توسط فریلنسر در حساب ویش ورک واریز و بلاک می‌گردد و در صورت تأیید کارفرما از اتمام کامل آن مرحله، به حساب فریلنسر باز می‌گردد. در صورتی هم که در فرآیند داوری، ویش ورک رأی به عدم تعهد فریلنسر در انجام وظایف خود بدهد، وجه ضمانت انجام به عنوان خسارت به حساب کارفرما واریز می‌شود.