چگونه فریلنسر خود را در ویش ورک مدیریت کنیم؟

چگونه فریلنسر خود را در ویش ورک مدیریت کنیم؟

با توجه به بدون کمیسیون بودن ویش‌ورک، ارتباط بین کارفرما و فریلنسر در این پلتفرم آزادانه تر از سایر پلتفرم‌ها است

چگونه فریلنسر خود را در ویش ورک مدیریت کنیم؟

در اکثر قریب به اتفاق پلتفرم‌های فریلنسینگ، ارتباط بین کارفرمایان و فریلنسرها، محدود و کنترل شده است. اگر در این پلتفرم‌ها، کاربری قصد داشته باشد که اطلاعات تماس خود را با طرف کاری خود به اشتراک بگذارد، متحمل جریمه خواهد شد. زیرا این پلتفرم‌ها به واسطه‌ی دریافت کمیسیون از دستمزد انجام پروژه‌ها ذی‌نفع بوده، و در نتیجه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا تراکنش‌های مالی، داخل پلتفرم اتفاق بیفتد.

ویش ورک با توجه به حذف کمیسیون از فرآیند انجام پروژه‌ها، توانسته است مهم‌ترین معضلی که برون‌سپاری فعالیت‌ها را با محدودیت مواجه می‌کند را از میان بردارد. این محدودیت، همان ارتباطات آزاد بین کارفرما و فریلنسر است. در صورتی که طرفین یک پروژه‌ی برون‌سپاری شده، فریلنسر و کارفرما، ارتباط صحیح نداشته، و یا قادر به برقراری آن نباشند، احتمال انحراف خروجی‌های پروژه از انتظارات کارفرما به شدت بالا می‌رود. به همین جهت، ویش ورک، با استفاده از مدل منحصر به فرد خود، هیچ نفعی در فرآیند انجام پروژه نداشته، و ارتباطات بین طرفین پروژه را، بدون هیچ محدودیتی، میسر می‌سازد. برای اطلاع بیشتر درباره حذف کمیسیون و نتایج خارق‌العاده آن در کیفیت پروژه‌های برون‌سپاری شده به مقاله‌ی ویش ورک، تنها پلتفرم فریلنسینگ بدون کمیسیون مراجعه فرمایید.

حال سؤال اصلی اینجاست که چگونه می‌توان از این ارتباط آزاد به بهترین نحو بهره برد؟

ارتباط مستمر

از مهمترین مزایای ارتباط مستمر، انتقال تمام موضوعاتی است که برای یک کارفرما اهمیت دارد. در بسیاری از پروژه‌هایی که برون‌سپاری می‌شوند، عدم انتقال صحیح و یا کامل اطلاعات توسط کارفرما، انجام پروژه را از مسیر خود خارج می‌نماید. گرفتن بازخوردهای مستمر در حین انجام پروژه، شانس رسیدن نتیجه‌ی پروژه به اهداف مورد نظر کارفرما را افزایش می‌دهد. همچنین، پیگیری‌های کارفرما، انگیزه‌ی فریلنسر برای انجام پروژه در چارچوب‌های معین شده را تقویت می‌کند. برای اطلاع بیشتر درباره‌ی این موضوع می‌توانید مقاله‌ی نحوه‌ی ارتباط با یک کارمند دور‌کار را مطالعه فرمایید.

معین کردن شرایط و نحوه‌ی ارتباطات

ویش ورک، همزمان با آغاز انجام پروژه، اطلاعات تماس هر طرف را با طرف دیگر به اشتراک می‌گذارد، تا ارتباطات به بهترین شکل ممکن برقرار گردد. با این وجود، احترام به حریم افراد نیز اهمیت دو چندان داشته، و می‌بایست در هر مرحله‌ای رعایت گردد. بنابراین، توصیه می‌شود که در ابتدا یا قبل از آغاز همکاری، شرایط و نحوه‌ی ارتباطات مابین طرفین، مورد بحث قرار گیرد. از مواردی که در این موضوع می‌بایست مورد توجه واقع شود، راه‌ها و بسترهای ارتباطی، روزها و ساعت‌هایی که امکان برقراری ارتباط میسر است، قابل ذکر هستند.

درباره‌ی این موضوع نکته‌ای بسیار مهم قابل ذکر است. فرآیند قضاوت پروژه توسط ویش ورک، در صورت بروز اختلاف میان طرفین پروژه و ثبت درخواست قضاوت، بر اساس گفت‌وگو‌ها، فایل‌ها و به طور کلی، شواهد موجود در وب‌سایت ویش ورک انجام می‌گیرد. بنابراین، توجه داشته باشید که تمام مکالمات خود را در ویش ورک مکتوب نمایید تا در صورت بروز اختلاف، محلی از ابهام وجود نداشته باشد.

برقراری تماس را جدی بگیرید

تأثیر ارتباط از طریق گفت‌وگوی متنی، هیچگاه به اندازه‌ی برقراری تماس تلفنی نخواهد بود. به طور کلی، موضوعاتی که در تماس تلفنی مطرح می‌گردند، بسیار گسترده بوده، و پیام‌ها با شفافیت و جزئیات بیشتری انتقال پیدا می‌کنند. به همین جهت، توصیه می‌شود در زمان‌هایی که مقرر شده است، با فریلنسر خود تماس تلفنی برقرار نمایید.

در صورتی که قصد دارید همکاری شما رسمیت داشته باشد. استفاده از تماس تصویری، کمک شایانی به این موضوع می‌نماید. همچنین، تماس تصویری از تأثیرگذاری فراوانی برخوردار است، اما می‌بایست با هماهنگی قبلی و در صورت ضرورت اتفاق بیفتد. علاوه بر این، برقراری یک تماس تصویری در آغاز انجام پروژه، باعث افزایش اعتماد و تسهیل فرآیندهای ارتباطی مابین فریلنسر و کارفرما می‌گردد. در صورتی که مایلید درباره فواید تماس تصویری اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله‌ی فواید تماس تصویری مراجعه فرمایید.