نکاتی در برون‌سپاری یک پروژه‌ی بازاریابی

نکاتی در برون‌سپاری یک پروژه‌ی بازاریابی

در این مقاله به بررسی استاندارد‌ها و معیار‌های مهم در برون‌سپاری یک پروژه بازاریابی خواهیم پرداخت

نکاتی که در برون‌سپاری یک پروژه‌ی بازاریابی باید بدانید

بازاریابی فرآیندیست که اهمیت فراوانی در کسب‌وکارها و به ویژه کسب‌وکارهای نوپا به جهت کسب سهم بازار را داراست. متأسفانه، در کشور ما به این اهم کمتر پرداخته می‌شود و ترجیح مدیران بر این است تا هزینه‌های کسب‌و‌کار‌های خود را بیشتر معطوف به بهینه‌سازی عملیات، محصول یا خدمات کنند، و در فرآیند بازاریابی تنها به یک طوفان فکری و ایده‌پردازی اکتفا کنند. ریشه‌ی این رویکرد اشتباه در نگاه هنرمحور به جای علم‌محور به موضوع بازاریابی است. البته که در بازاریابی نیاز مبرمی به خلاقیت وجود دارد و بازاریابی ترکیبی از علم و هنر محسوب می‌گردد، اما در صورتی که در بازاریابی تنها به خلاقیت توجه شود، همه افراد خود را در این حوزه صاحب نظر می‌دانند. مانند هنر، که هرکس خود را در این زمینه صاحب‌نظر می‌داند. به همین جهت توصیه می‌گردد تا فرآیند بازاریابی به بخشی واگذار گردد که از دانش و مهارت کافی برای انجام این مهم برخوردار است. از آنجایی که بازاریابی معمولاً هسته‌ی اصلی کسب‌وکار‌ها محسوب نمی‌شود (مگر آنکه کسب‌و‌کار شما به عنوان مثال آژانس تبلیغاتی باشد)، این فرآیند قابلیت برون‌سپاری دارد. در این مقاله نکات مهمی که هنگام برون‌سپاری فرآیند بازاریابی باید به آن‌ها توجه شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تعیین دقیق وسعت کار

در یک پروژه‌ی بازاریابی، مشخص بودن وسعت پروژه می‌تواند به شفاف‌سازی پروژه کمک شایانی کند. برای مثال در یک پروژه‌ی ابزار بازاریابی یا (marketing mix)، شما استراتژی‌های خود را مشخص کرده‌اید و می‌دانید که قصد دارید به چه جامعه‌ای، چه خدمتی را عرضه کنید. شما از فریلنسر بازاریاب می‌خواهید تا برنامه‌ای تدوین کند تا به وسیله‌ی ابزارهای موجود (مانند بهینه سازی موتورهای جستجو، بازاریابی محتوایی، شبکه‌های اجتماعی مختلف و ...)، بهینه‌ترین راه‌های عرضه‌ی خدمت شما به مشتریانتان را انتخاب نماید. همچنین برنامه‌ی پیشنهادی بازاریاب باید به نحوی باشد که شما در طولانی مدت دچار مشکل نشوید. به عنوان مثال، بازاریاب باید در راهکار پیشنهادی خود به شما بگوید تا چه میزان زمان و هزینه بر روی محتوا صرف شود، یا از کدام شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام، توییتر و ...) استفاده شود.

لزوم تناسب دستمزد و زمان انجام

تناسب دستمزد و زمان در برون‌سپاری بازاریابی امری حیاتی محسوب می‌شود. از این رو، دستمزد و زمانی که فریلنسر برای آن صرف می‌کند باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. البته در پروژه‌های انتزاعی‌تر مانند بازاریابی که وابستگی بیشتری به خلاقیت دارند، این امر کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. برای مثال هنگامی که می‌خواهید استراتژی خود برای بازاریابی به وسیله ایمیل را تدوین کنید، فردی که تدوین این استراتژی را بر عهده می‌گیرد باید بنابر مهارت و هنر خود در این موضوع دستمزد درخواستی خود را بیان کند. هر دو معیار مطرح شده، یعنی مهارت و هنر، نسبت خوبی با تجربه فرد در این حوزه خواهند داشت. توجه داشته باشید که همانطور که قیمت بالاتر از حد معمول ممکن است به شما ضرر مالی وارد کند، انتخاب فردی که توانایی و تجربه کافی نداشته باشد نیز می‌تواند با اجرای برنامه‌های غیر کاربردی باعث وارد شدن آسیب سهمگینی به کسب‌و‌کار شما شود. در صورتی که تمایل دارید درباره‌ی این موضوع بیشتر بدانید، به مقاله‌ی شاخص‌های ارزیابی پروژه‌های بازاریابی مراجعه فرمایید.

رابطه محوری

در نهایت ذکر این نکته حائز اهمیت است که قراردادی که حین انجام کار بین طرفین عقد می‌گردد باید رابطه‌محور باشد. وب‌سایت ویش ورک که یک درگاه امن برون‌سپاری و انجام پروژه است، با عقد قراردادی رابطه‌محور بین کارفرما و فریلنسر در حین انجام کار، این بستر را فراهم کرده است تا طرفین پروژه با رضایت کامل کار را به پایان برسانند و هریک به خواسته‌های خود برسند.