اهمیت مرحله‌بندی یک پروژه در ویش ورک

اهمیت مرحله‌بندی یک پروژه در ویش ورک

در این مقاله به بررسی لزوم مرحله‌بندی انجام پروژه و مزیت‌های آن برای کارفرما و فریلنسر می‌پردازیم

اهمیت مرحله‌بندی یک پروژه در ویش ورک

در ویش‌ورک، هنگامی که کارفرما پروژه‌ی برون‌سپاری شده‌ی خود را به مناقصه می‌گذارد، فریلنسر‌ها می‌توانند برای انجام آن پروژه با ایشان وارد مذاکره شده، و پیشنهادات خود را برای انجام آن ارسال کنند. فریلنسر‌ها هنگام ارسال پیشنهادات خود به کارفرما، علاوه بر پیامی که برای ایشان ارسال می‌کنند، دستمزد درخواستی و زمان انجام پروژه را نیز به اطلاع ایشان می‌رسانند. در مواردی که انجام پروژه می‌تواند به مراحل کوتاه‌تر و معنا‌داری تقسیم شود، وب‌سایت ویش‌ورک از فریلنسر درخواست می‌کند تا در حین ارسال پیشنهاد، انجام پروژه را مرحله‌بندی کند. برای مثال، فرض کنید پروژه‌ای جهت نگارش ۱۰ مقاله با موضوع آشپزی در وب‌سایت ویش‌ورک برون‌سپاری شده است. اگر فریلنسری بخواهد این ۱۰ مقاله را در مدت ۲۰ روز و با دستمزد ۳۰۰ هزار تومان نگارش کند، می‌تواند انجام آن را به ۵ مرحله با دستمزد‌های ۶۰ هزار تومان و به مدت ۴ روز تقسیم کند و در هر مرحله ۲ مقاله را به کارفرما تحویل دهد. در این مقاله به بررسی لزوم مرحله‌بندی انجام پروژه و مزیت‌های آن برای کارفرما و فریلنسر می‌پردازیم.

از نگاه فریلنسرها و شرکت‌های متخصص

فریلنسر یا شرکت متخصصی که قصد انجام پروژه را دارد، با استفاده از مرحله‌بندی می‌تواند از پرداخت دستمزد هر مرحله اطمینان حاصل کند. همانطور که می‌دانید، در وب‌سایت ویش ورک قبل از شروع کار دستمزد فریلنسر توسط کارفرما پرداخت می‌شود. البته این مبلغ مستقیماً به حساب فریلنسر واریز نمی‌شود، بلکه تا پایان کار نزد ویش ورک به امانت خواهند ماند. در پروژه‌هایی که مرحله‌بندی شده باشند، این فرآیند به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد. یعنی در ابتدای هر مرحله، دستمزد همان مرحله توسط کارفرما پرداخت می‌شود و در انتهای آن مرحله به حساب فریلنسر واریز می‌گردد. در همان مثال نگارش ۱۰ مقاله با موضوع آشپزی، در صورتی که فریلنسر انجام پروژه را مرحله‌بندی نکند، کل دستمزد که معادل ۳۰۰ هزار تومان است را در روز ۲۰ام دریافت خواهد کرد. اما در صورتی که آن را مرحله‌بندی کند، در روزهای ۴ام، ۸ام، ۱۲ام، ۱۶ام و ۲۰ام دستمزد‌های ۶۰ هزار تومانی خود را دریافت می‌کند. همچنین در صورتی که به هر دلیلی مقالات نگارش شده توسط فریلنسر باب میل کارفرما نباشند، فریلنسر می‌تواند در روز ۴ام از این موضوع مطلع شود و در صورت امکان در نحوه‌ی نگارش مقالات بعدی تغییراتی را اعمال نماید. در واقع، به جای آن‌که هنگام قضاوت خروجی‌های کار، با نگرش صفر و یک (انجام شده یا انجام نشده) به موضوع نگاه شود و تمامی وقتی که برای پروژه صَرف شده است هدر برود، دیدگاه مرحله‌بندی محور به آن الحاق شده، و سبب می‌گردد تا دستمزد مراحلی که به درستی توسط فریلنسر انجام شده‌اند به ایشان پرداخت شود.

از نگاه کارفرمای پروژه

در صورتی که پیشنهاد ارسال شده توسط فریلنسر یا شرکت متخصص مرحله‌بندی شده باشد، این نتیجه را برای کارفرما در بر خواهد داشت که در صورت عقد قرارداد و انجام کار با این فریلنسر، اولاً کیفیت کار و حرفه‌ای بودن فریلنسر در طول زمان مورد سنجش قرار گیرد، ثانیاً با تحویل مرحله‌به‌مرحله‌ی خروجی‌های مورد نظر این امکان بوجود می‌آید که کار از لحاظ زمانی جلو انداخته شود و ثالثاً در صورت عدم رضایت کارفرما از کار در مراحل اولیه، از هدر رفتن وقت و هزینه‌های آتی جلوگیری شود. البته با انتخاب بهترین فریلنسری که برای انجام پروژه پیشنهاد ارسال کرده است، احتمال تمامی این اتفاقات بسیار کاهش می‌یابد، اما کارفرما باید همواره منافع شخصی خود را مد نظر قرار داده، و تلاش نماید تا از کیفیت پروژه اطمینان حاصل کند و ویش ورک در این مسیر همراه کارفرمایان بوده، و تلاش می‌دارد تا کارفرمایان بتوانند به خواسته‌های مورد انتظار خود دست پیدا کنند.

نحوه تقسیم به مراحل معنا‌دار

در صورتی که اندازه‌ی یک پروژه از حدی مشخص کوچک‌تر باشد، شکستن آن بی‌معنیست. برای مثال، در صورتی که دستمزد پیشنهادی فریلنسر هنگام ثبت پیشنهاد کمتر از ۲۰۰ هزار تومان باشد، وب‌سایت ویش ورک مرحله‌بندی را به ایشان پیشنهاد نمی‌کند. توصیه می‌شود تا پروژه‌ها را بنابر تحویلی‌ها قسمت کنید و تا جایی که ممکن است تحویلی‌ها دارای معنا و مفهوم باشند. همچنین استقلال نسبی مراحل نسبت به یکدیگر می‌تواند بر کیفیت انجام کار بیافزاید. در صورتی که مراحل بی‌معنی باشند، کارفرما باید فریلنسر را جهت اصلاح آن قبل از آغاز همکاری ترغیب نماید تا در صورتی که پروژه به صورت کامل موفقیت‌آمیز نبود، کارفرما بتواند با تحویلی‌های ارائه شده، با متخصص دیگری کار را پیش ببرد. اجازه بدهید دوباره به مثال تدوین ۱۰ مقاله با موضوع آشپزی بازگردیم. در این مثال، در صورتی که فریلنسر پس از تحویل ۶ مقاله‌ی دیگر به کار ادامه ندهد، کارفرما می‌تواند نگارش ۴ مقاله بعدی را به فرد دیگری برون‌سپاری کند.

قضاوت ساده‌تر

در صورتی که پروژه‌ای به صورت مرحله‌بندی شده در حال انجام باشد و طرفین کاری در طول انجام کار دچار اختلاف نظر شوند، قضاوت درباره‌ی این موضوع برای کارشناسان ویش ورک ساده‌تر خواهد بود. علت این مسئله، کوچک‌تر بودن وسعت موارد مناقشه یا اختلاف نظر بین کارفرما و فریلنسر است. همچنین، استفاده از قضاوت کارشناسان ویش ورک در طول انجام پروژه، لزوماً به معنی شکست پروژه نیست. در بیشتر مواردی که پروژه به صورت مرحله‌بندی شده در حال انجام بوده است، اختلاف نظر بین کارفرما و فریلنسر بر سر انجام یکی از مراحل توسط کارشناسان ویش ورک حل و فصل شده، و طرفین توانسته‌اند کار را ادامه دهند. این موضوع نقطه قوت ویش ورک نسبت به سایر روش‌های برون‌سپاری پروژه است. زیرا در بستر قرارداد رابطه‌محوری که بین طرفین و ویش ورک نگارش می‌گردد، حل و فصل بیشتر اختلافات به سادگی قابل انجام است. برای کسب اطلاع بیشتر درباره قرارداد رابطه‌محور می‌توانید مقاله‌ی قرارداد رابطه‌محور را مطالعه کنید.