نحوه‌ی ارتباط با یک کارمند دورکار

نحوه‌ی ارتباط با یک کارمند دورکار

در این مقاله به بررسی نحوه ارتباط یک کارفرما با فریلنسر می‌پردازیم

شرایط و نحوه‌ی برقراری ارتباط را مشخص نمایید

از اساسی‌ترین مسائلی که باید در آغاز همکاری با یک دورکار به آن پرداخته شود، مشخص کردن شرایط و راه‌های ارتباطی مابین کارمند و کارفرما است. از آن‌جایی که راه‌های ارتباطی بسیاری وجود دارند، لازم است به شرایط کارمند دورکار در بحث ارتباط توجه شود و حین آغاز همکاری مشخص گردد. برای مثال، اگر شخصی ذکر نماید که تماس تلفنی صرفاً در ساعات اداری برقرار شود، اطلاع از آن بسیار مهم و عمل نمودن به این شرط احترام به حریم شخصی او محسوب می‌گردد.

این موضوع برای کارفرمایان نیز صادق است و دورکاران باید به شرایط تعیین شده از طرف کارفرما نیز، در بحث محدودیت‌های ارتباطی، توجه نمایند.

با کارمند خود ارتباط مستمر داشته باشید

به دلیل آن‌که اکثر دورکاران، از محل انجام کار دور هستند، ارتباطات از حالتی که آن کارمند در محل انجام کار حاضر باشد کمتر خواهد بود. به همین جهت، ارتباط مستمر کمک می‌کند تا کمبودها و ضعف‌های ناشی از کمبود ارتباط به حداقل برسد. از جمله‌ی مهم‌ترین نتایج این کمبودها، می‌توان به مشکلاتی از قبیل بیان نیازمندی‌ها، معرفی منابع، مشخص کردن خروجی‌های مورد نظر و انتقال هویت کسب‌و‌کار اشاره نمود. به همین جهت توصیه می‌شود، محور اصلی مکالمات بین دورکاران و کارفرما حول همین موضوعات باشد.

انتظارات و خروجی‌های وظایف را کامل و به دقت انتقال دهید

یکی از اصلی‌ترین الزاماتی که می‌بایست به جهت رسیدن فعالیت‌های شما به اهداف مد نظرتان رعایت شود، انتقال کامل تمام موضوعات مورد انتظار شما به کارمند خود است. در صورتی که خروجی‌ها و اهداف را به درستی به شخص دورکار انتقال ندهید، او به سلیقه‌ی شخصی خود تصمیم گرفته، و به آن عمل می‌کند. همین موضوع باعث می‌گردد تا خروجی‌های فعالیت‌ها با انتظارات شما متفاوت باشد.

از بهترین راهکار‌های حل این مشکل، ارسال و معرفی نمونه‌های مشابه به کارمند دورکار است. درآخر، هر چه شما بیشتر در رابطه با فعالیت خود، با کارمندتان ارتباط برقرار نمایید، نتایج و خروجی‌ها با نظر شما بیشتر مطابقت خواهند داشت.

اهداف و هویت کارمند را با فعالیت خود همسو نمایید

هر کسب‌و‌کار و سازمان، هویت مخصوص به خود را داشته، که به آن شناخته می‌شود و از رقبای خود متمایز می‌گردد. از آن‌جایی که دورکاران، از فضای سازمان دور بوده، و ممکن است کسب‌وکاری را که با آن همکاری می‌کنند، به خوبی نشناسند، هر کارفرما می‌بایست، هویت و مسائل مهم و مرتبط با آن کسب‌وکار یا سازمان را برای کارمند دورکار خود تشریح نماید. نتیجه‌ی این اقدام، همسو بودن پروژه‌های انجام شده توسط افراد خارج از سازمان با فعالیت‌های داخلی است.

به کارمند خود اعتماد کنید

هنگامی که یک کارفرما، شخصی را با هدف دورکاری انتخاب می‌نماید، می‌بایست اعتماد کامل بر تخصص و مهارت او داشته باشد. در غیر اینصورت، انجام فعالیت‌ها با مشکل مواجه می‌شود. انتقال این موضوع که اعتماد بین طرفین انجام کار وجود دارد، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

توجه داشته باشید که داشتن اعتماد، به معنی سپردن پروژه به کارمند مورد نظر و رها کردن آن نیست. به معنی این است که در صورت انتقال و ذکر تمام اطلاعات پروژه و موارد مورد انتظار، از بابت انجام تخصصی و با کیفیتی که مد نظر شما است اطمینان حاصل نمایید و بر فرآیند انجام کار نظارت‌های لازم را داشته باشید.